banner279

KYK’lı gençlerden minik öğrencilere şefkat eli…

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurt Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ‘Isıtan Eller’ projesi kapsamında Van öğrenci yurtlarında kalan gençler yaptıkları giysileri minik öğrencilere ulaştırdılar.

KYK’lı gençlerden minik öğrencilere şefkat eli…

  Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı öğrenci yurtlarında kalan kız öğrenciler, kurslarda yaptıkları atkı ve bereleri ‘Kredi ve Yurt Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ‘Isıtan Eller’ projesi kapsamında Van’ın Tuşba ilçesi Şah Geldi köyünde ilkokulu öğrencilerine hediye ettiler.

   Öğrencilerin yaptığı el emeği göz nuru örgüleri “Isıtan Eller” projesi kapsamında minik öğrencilere ulaştıran öğrenciler, “Okulumuzda arta kalan zamanlarımızı yurtlarımızda açılan el sanatları kurslarında değerlendiriyoruz. Yaklaşık iki aylık bir sürede ördüğümüz atkı ve bereleri gönüllülük faaliyeti ile köy okullarında ki öğrencilerimize ulaştırmaya çalışıyoruz. Bugün burada ki çocuklarımızın aldıkları hediyeler karşısında ne kadar mutlu olduklarını gördük. Onlarla birlikte bizlerinde içi ısındı. Gönüllülük projelerine devam edeceğiz ” ifadelerini kullandılar.

   Kredi ve Yurt Hizmetleri Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu “Isıtan Eller” projesi kapsamında minik öğrencilerle bir araya geldiklerini belirten Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise, “İl Müdürlüğümüze bağlı yurtlarda kalan gençlerimiz için, okullarının yanı sıra sosyal ve kişisel becerilerini arttırmaları için kurslar açmaktayız. Bu kurslarımız arasında el sanatları kursumuzda var. Kız öğrencilerimiz de kursları süresince ördükleri kışlık giysileri her yıl bir köy okulumuza ulaştırmaktadırlar. Bu gün de Şah Geldi köyümüz öğrencileri ve öğretmenlerini ziyaret ettik. Gençlerimiz ördükleri giysileri minik öğrencilere giydirerek o mutluluğu yaşamış oldular. 1997-1998 yıllarında öğretmenlik yaptığım okula gelerek, okuttuğum öğrencilerimin çocuklarıyla bir araya gelmek, onlarla kucaklaşmak benim için çok farklı anlam taşıdı. Tabi ki duygulanmamak da elde değil. Bu anlamda Yurtlarımızda kalan öğrencilerimize proje içerisinde yer aldıkları ve benim eski günlerimi yâd etmeme vesile oldukları için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

   Gönüllülük kapsamında köylerine gelerek minik öğrencileri ve kendilerini mutlu ettiklerini dile getiren Şah Geldi köyü muhtarı Mehmet Berki, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ve gönüllü gençlere teşekkür etti.

   Minik öğrencilerle bir süre okul bahçesinde çeşitli oyunlar oynayarak vakit geçiren gençler, toplu fotoğraf çekiminin ardından okuldan ayrıldılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241