banner279

_Kadınlar ve erkekler birbirinin refiki…

Van’da düzenlenen ‘Geçmişten Günümüze Kadın’ konulu konferansta konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut, kadınlar ve erkeklerin bir birinin rakibi olmadığını, refiki olduğunu ifade etti.

_Kadınlar ve erkekler birbirinin refiki…

 8 Mart dünya kadınlar günü münasebetiyle Van il Müftülüğü ve Van Tuşba İlçe Belediyesi ortak program düzenledi.

   Programa Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut'un konuşmacı olarak katıldığı konferansa, Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in Eşi Meral Bilmez,  Kur’an Kursu öğreticileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

    "Geçmişten Günümüze Kadın" konusuyla gündeme ışık tutan Akbulut, tarihte kadın şahsiyetlerden örnekler vererek günümüzdeki kadın algısının anlaşılması ve İslam'ın kadınlara verdiği değer ile yanlış algı ve anlaşılmaların aşılabileceğine vurgu yaptı.

   Akbulut; geleceğin neslini kadın ve erkek olarak fıtratlarında var olan yazılıma uygun yetiştirebildiği takdirde bu hiyerarşik yarışın sona ereceğini kulluk ve halifelikte hayırda yarışanların toplumunu oluşturabileceğimizi ifade etti.

   Kadın ve erkeklerin birbirinin rakibi değil, refiki olarak huzur ve bereketi üretebileceği, tükenmeden tüketebileceği, ihtiyaç ve harcamanın itidal-iktisat kanaat -şükür çizgilerinde yaşanabileceğine de işaret etti.

   Sedide Akbulut’un anlamlı ve bilinçlendirici konuşmalarının ardından, program hediyeleşmelerle son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306