banner279

Deprem sonrası Bakan Ziya Selçuk’tan köy okulları ile ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye-İran sınırındaki 5,9'luk depremde, "Başkale, Saray, Gürpınar ilçelerindeki birkaç köy okulunda ufak çaplı hasar meydana geldi" ifadelerine yer verdi.

Deprem sonrası Bakan Ziya Selçuk’tan köy okulları ile ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye-İran sınırındaki 5,9'luk depremde, "Başkale, Saray, Gürpınar ilçelerindeki birkaç köy okulunda ufak çaplı hasar meydana geldi" dedi.

24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik deprem nedeniyle Elazığ'da bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İran'da meydana gelen ve Van'da da hasara yola açan depremle ilgili bilgi verdi. Bakan Selçuk, "İran'ın Hoy kenti merkezli deprem sonrasında Van Başkale'de hayatını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. İçişleri Bakanlığımız AFAD koordinasyonunda gerekli müdahale ve destek çalışmalarının başlatıldığını biraz önce açıkladı. Bizde bu gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bize ilk ulaşan bilgilere göre Başkale, Saray ve Gürpınar ilçelerimizdeki birkaç köy okulunda ufak çaplı hasar meydana geldiği bilgisini aldık. Onun dışında bölgedeki diğer okullarımızda şuan bir sıkıntı söz konusu değil. Kesin durum teknik incelemeler sonrasında belirlenecektir" diye konuştu.

"Geçici süreli taşımalı eğitim gerçekleştireceğiz"

Bakan Selçuk, "Bu okullarımızda hasar tespiti tamamlanıncaya kadar geçici süre ile taşımalı eğitim gerçekleştireceğiz. Eğitimin aksamaması için her türlü tedbiri alıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı olarak ülkece derin üzüntü duyduğumuz ve devlet millet kenetlenmesinin yürekleri ısıtan örneklerinden bir tanesini daha verdiğimiz depremin ardından yine Elazığ'da Elazığlı hemşehrilerimizle birlikteyiz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306