banner279

Edremit Zabıtası, virüs fırsatçılarına göz açtırmıyor

Van'ın Edremit Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, son günlerde marketlerde satılan ürünlerdeki fiyat dalgalanmalarına karşı marketlerde denetim yaptı.

Edremit Zabıtası, virüs fırsatçılarına göz açtırmıyor

 Van Edremit Belediyesi zabıta ekipleri, Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının yaşanmasından sonra gıda, maske ve hijyen ürünlerinde, fahiş fiyat artışları uygulanmasına yönelik denetim gerçekleştirdi.

    Çin'den birçok ülkeye yayılan koronavirüsten dolayı birçok market ve pazarlamacı; gıda ürünleri başta olmak üzere ellerinde olan N95 maskesi, cerrahi maske, eldiven, ateş ölçer, koruyucu tulumlar, kolonyalar ve dezenfektanları fahiş fiyatlara satmaya başlamıştı. Bir çok kentte bu tür fahiş fiyatlar uygulanırken, Edremit Belediyesi de ilçedeki iş yerlerine yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.
Ekipler, fiyat, yerli üretim ve logo tanıtım bilgisi, indirim fiyatına esas gerçeklik ve son kullanma tarihi denetimlerini gerçekleştirdi. Edremitli vatandaşların güvenli alışveriş yapabilmeleri için tüm denetimleri eksiksiz olarak gerçekleştiren zabıta ekipleri, kurallara uymayan işletmelere ise Kabahatler Kanunu gereğince işlem uyguluyor.
    Fahiş fiyat artışlarıyla ilgili ilçe sakinlerine uyarılarda bulunan belediye ekipleri, bu tür durumlarla karşılaşılması durumunda  'Alo 153' çağrının aranması konusunda da uyarılarda bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306