banner279

Edremit TOKİ yolunun bazı bölümleri yenileniyor

Edremit İlçesi’nde yeni TOKİ yolundaki 4,5 kilometrelik bölümde tehlikeli virajlar ve rampalar yol seviyesine indirilirken, kar ve yağmur suları nedeniyle sürekli çöken noktalara ise taş duvar ve beton setler kuruluyor. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez de söz konusu çalışmaları yerinde inceledi.

Edremit TOKİ yolunun bazı bölümleri yenileniyor

  Kentin dört bir yanında asfalt ve yol yatırımlarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

    Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Edremit İlçesinde sürekli olarak çöken, kışın sürücülere zor anlar yaşatan ve birçok kazaya neden olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)  yolunda çalışma başlattı.

Geçmiş yıllarda birçok kez gazetemiz aracılığıyla gündeme gelen söz konusu yollarda çalışmalar yapılması sevindirici bir gelişme olarak nitelendirildi.

Çalışmalar kapsamında Nur Tatar Spor Salonu ve Çimento Fabrikası arasında bulunan 4,5 kilometrelik yolda tehlikeli virajlar ve rampalar yol seviyesine indirilirken, kar ve yağmur suları nedeniyle sürekli çöken noktalara ise taş duvar ve beton setler kuruluyor. Asfalt ve kaldırım çalışmalarının da devam ettiği yolda ışıklandırma çalışmaları da yapılacak. 

   Çalışmaların devam ettiği alana giden Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, konuyla ilgili Edremit Kaymakamı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Muhammed Fuat Türkman ve Genel Sekreter Yardımcısı Halil İbrahim Ateş’ten bilgi alarak yapılan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu. 

    DAHA ÖNCE SÜREKLİ SIKINTILAR YAŞANIYORDU

   Edremit TOKİ yolunda sürekli sıkıntıların yaşandığını belirten Vali Bilmez, 30 metre genişliğindeki karayolunu daha kullanışlı ve güvenli hale getireceklerini kaydetti.

Vali Bilmez, “Türk Telekom Fen Lisesi ile Çimento Fabrikası arasında bulunan 4,5 kilometrelik yolumuzda kaldırım, orta refüj ve asfalt yenileme çalışmamız var. Yol üzerinde yer yer keskin viraj ve rampalar var. Onları da ortadan kaldırarak daha sağlıklı işleyecek bir hale getireceğiz. Projemizin bir şeridi bu sene tamamen bitecek. Mevsim itibariyle sıkıntı yaşamamız için kalan kısmını da inşallah gelecek yıl bahar aylarıyla tamamlayacağız. Eski TOKİ, Yeni TOKİ ve Kiracılar TOKİ’de oturan vatandaşlarımız da daha rahat bir ulaşıma kavuşacaklar. Yaz kış burada sık sık trafik kazalarının yaşandığını biliyoruz. Projemiz tamamlandığında bu bölgenin trafiğinin tamamıyla rahatlayacağız” dedi. 

   CADDE KISA SÜREDE CAZİBE MERKEZİ OLACAK

    Edremit İlçesinin Van’ın en güzel yerlerinden biri olduğunu da ifade eden Vali Bilmez, “Çalışmaların yapılan yolun her iki tarafı imarlıdır. Bu nedenle bölgede gelişime açıktır. Belediyemizin yaptığı çalışmanın ardından buradaki yerleşim yerleri de zamanla artacak, kıymetlenecektir. Van, Cumhuriyet ve Maraş caddelerine hapsolmuş bir merkez olmaktan çıkarak geniş ve modern bir kent olmaya hazırdır. Çünkü Van'ın her bir noktası çok kıymetlidir. İnşallah bizim bu çalışmalarımız Van'ın geleceğini şekillendirecek, kentimizin gelişmesine büyümesine katkı sunacaktır” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140