banner279

Türkiye Solu’nun ABD emperyalizminin yeni şefi seçilen Biden sevinci!

Sözde anti-emperyalist Türkiye Solu, Joe Biden’ın ABD Başkanı olmasına çok sevinmiş durumda. Aynı senaryonun Türkiye’de de olması için temenniler dile getiriliyor!

Türkiye Solu’nun ABD emperyalizminin yeni şefi seçilen Biden sevinci!

Türkiye’de Sol, Kemalist ve kendini anti-emperyalist tanımlayan odaklar, Amerikan emperyalizminin yeni şefi Joe Biden’ın Başkan olmasını sevinçle karşıladı.

Biden’ın Başkan olmasını büyük bir heyecanla karşılayan Türkiye Solu’nun en bilindik ismi Murat Belge, ABD seçimlerinin “domino efekti” olabileceği hayalini kurmaya başlamış bile! Belge, cumhuriyetçi Trump’ı alaşağı eden demokrat Biden’ın gelişini “bayram” olarak görüyormuş. Hani bu sözde anti-emperyalist Murat Belge!

Murat Belge gibi çok sayıda solcu, Kemalist ve anti-emperyalist kimlikliğe sahip gazeteci, yazar ve siyasetçi, emperyalizmin ve kapitalizmin merkezi olan ABD’nin yeni patronunu büyük bir mutlulukla selamladı.

Oysa, ırkçı ve faşist bir karaktere sahip Trump ile aynı özellikleri taşıyan Obama ve Biden gibiler arasında çok bir fark yok. Tek fark, Trump’ın açıkçası İslam’a ve Müslümanlara düşman olduğunu deklare etmesidir.

emqhafhw4ai7mow.jpg

emqhafjvcai31wt.jpg

emqhafmvcae7mc2.jpg

emqhafnu4aah1il.jpg

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241