banner279

Putin inkar etse de Rus medyası İdlib'deki saldırıyı üstlendi!

İdlib'deki 33 askerimizi şehit verdiğimiz hain saldırı ile ilgili Rusya'dan "Rus Hava Kuvvetleri, Türk askerlerinin vurulduğu alanda operasyon düzenlemedi" açıklaması gelirken, Rus medyası saldırıyı Rus savaş uçaklarının düzenlediğini yazdı.

Putin inkar etse de Rus medyası İdlib'deki saldırıyı üstlendi!

Suriye'nin İdlib kentinde 33 askerimizin şehit düştüğü hain saldırının yankıları devam ederken Rus basınından dikkat çeken bir çıkış geldi. Rus basını "Saldırıda Rus uçakları yer almadı" açıklamasını yapan Rusya Savunma Bakanlığı'nı zorda bırakacak bir iddia ortaya attı.

Rus basınında çıkan haberlerde İdlib'de askerlerimize yönelik düzenlenen hain saldırıyı Rus savaş uçakları tarafından gerçekleştirildiği yazıldı.

İNGİLİZ GAZETESİ DE RUSLARI İŞARET ETTİ

Suriye'nin İdlib kentinde 34 Mehmetçik'in şehit olmasıyla sonuçlanan hain saldırıyla ilgili soru işaretleri yanıt ararken, İngiltere'nin en çok okunan gazetelerinden biri olan The Guardian, Türk askerine yönelik saldırıyı Rusların düzenlediğini iddia etti.

RUS MEDYASI "BİZ DÜŞÜRDÜK" DİYOR

İngilizlerin bu iddiasının ardından Rus basınında da benzer haberler yer aldı. Ülke medyası, Türk askerine yönelik düzenlenen hava saldırısına Rus savaş uçaklarının katıldığını yazdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306