banner279

Erdoğan: Netanyahu devlet terörü estiriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Netanyahu sen yanlış kapıya vurdun. Erdoğan mazlumların sesidir, sen zalimlerin sesisin, sen devlet terörü estiriyorsun." dedi.

Erdoğan: Netanyahu devlet terörü estiriyor

 Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutköy Belediyesi Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.

     Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle;
Arnavutköy, bugün 260 bini aşkın nüfusu ve geniş yerleşim alanı ile İstanbul'un en önemli ilçelerinden biridir. Sadece son 5 yılda ilçemizin nüfusunun 60 bin artması Arnavutköy'ün potansiyelinin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor. Geniş bir alana yayılan İstanbul Havalimanı gibi Kanal İstanbul gibi ülkemizin prestij projelerine ev sahipliği yapan bir ilçemiz elbette gelişecek, büyüyecek, güzelleşecek. Arnavutköy büyüdüğüne göre belediye hizmetlerinin de buna uygun olması buna uygun şekilde olması gerekiyor. Bugün burada Arnavutköy ilçemize kazandırdığımız potansiyeli ile 415 trilyon lira yatırım bedeli olan 82 kalem eserin toplu açılış töreni vesilesi ile bir arada bulunuyoruz.
     Belediyemiz 105 trilyon liralık yatırımla hem mimari olarak hem kullanım olarak gerçekten özenle hazırlanmış bir Arnavutköy yönetim ve hizmet merkezi inşa etti. İçinde belediye ve meclis birimlerinin Nuri Pakdil Kültür Merkezi'nin, kreşin, spor merkezinin, nikah ve düğün salonlarının yer aldığı bu merkezin resmi açılışını bugün gerçekleştiriyoruz.
    Büyükşehir Belediyemiz Arnavutköy'ün ulaşım sorununun çözümüne katkı sağlayacak çevre yolunu tamamladı. Onun açılışını da bugün yapıyoruz. İmrahor ve Boğazköy mesire alanları ile Arnavutköy şehir parkı tüm İstanbul'a hizmet verecek hemşehrilerimizin aileleri ile birlikte huzur içinde vakit geçirmelerini sağlayacak alanlar olarak düzenlendi onları da hizmete alıyoruz. Merhum İbrahim   Çağlar kardeşimiz adına yapılan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi açılışını da buradan yapıyor ve kendisini bir kez daha rahmetle yaad ediyoruz.
    15 Temmuz Şehitleri Meydanı ve katlı otoparkta belediyemizin önemli yatırımları arasındadır. Onun resmi açılışını da bugün yapıyoruz. Bunların yanında mahallelerimizde çok sayıda meydan kapalı pazar yeri, park, gençlik ve eğitim merkezi, hizmet binaları yapıldı. Hepsinin de resmi açışılışını bugün buradan yapıyoruz. Toplam 82 kalem eserin Arnavutköyümüze ve İstanbulumuza hayırlı  olmasını diliyorum.

     "Belediyecilik AK Parti'nin işidir"
     Belediyecilik bizim işimizdir, AK Parti'nin işidir. Türkiye'nin son çeyrek asırda yaşadığı büyük dönüşüm önce belediyelerde başlamıştır. Şöyle gidelim 20 yıl öncesine gidelim, CHP'nin İstanbul'da belediye başkanı olduğu zamanlara gidelim. Arnavutköy'ün belde olduğu zamanlara gidelim. Neydi buraların hali? O günleri hatırlayanlarınız var mı? Susuzluğun olduğu zamanları biliyorsunuz değil mi? Çöplerin dağ gibi olduğu zamanları biliyorsunuz değil mi? Yolumuz var mıydı? Hatırlayın o günleri. Ama şimdi adeta otoyol gibi duble yollarımız var. Buralara durup dururken gelmedik. Medeni olmak farklı birşey. Ama ne yazık ki bunlar o belde dönemlerinde kaldılar. Bunlar anlamaz belediyecilikten. Bunlar bizim işimiz. 1994 yılında İstanbul'a Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimde karşımda öyle bir manzara vardı ki, inanın bana insan düşmanına bile böyle bir muameleyi reva görmez.
      O zaman buralarda doğal gaz var mıydı? Mesele bu. Şimdi Ayşe hanım evde hemen butona basıyor mutfakta ocaklar yanıyor. Ve sıcak suya anında ulaşıyoruz.
     Sokakları çöplerden, çamurdan geçilmeyen bir Arnavutköy bir İstanbul vardı. İstanbul'un en değerli hazinelerinden biri olan Haliç adeta balçık haline dönüşmüştü. Yanından geçerken burnunuzu tıkamanız gerekiyordu. Gazeteler maske dağıtıyordu hatırlayın o günleri. Hava kirliliği sebebiyle kış aylarında yaşlılara ve çocuklara sokağa çıkmama çağrısı yapılıyordu. Ecdadın emaneti tarihi eserler tarihi bölgeler kelimenin tam anlamıyla dökülüyordu. Tüm dünyanın göz bebeği bu şehir adeta yaşanmaz haldeydi. Peki, tüm bu kötü manzaranın müsebbibi kimdi? Tabiki bugünkü CHP zihniyetiydi. CHP kirliliktir, CHP susuzluktur, CHP çöp dağıdır, CHP yolsuzluktur, CHP yoksulluktur, CHP yasaklardır. Tarihten beri biz bunları tanırız böyle aldık biz ülkemizi ve hamdolsun medeni bir Türkiye medeni bir İstanbul bugün varsa bu sayede var.

     "CHP, taban tabana zıt kişileri milletimizin karşısına çıkarmaya başladı"
     Bir ülke veya bir şehir en kötü nasıl yönetilir diye görmek istiyorsanız açın CHP'nin tarihine bakın. Kötü yönetimin tüm örneklerini orada bulursunuz. Karşımızda kendi milletinin değerlerine savaş açmış, kendi ülkesinin kalkınma ve büyüme hamlelerini kasıtlı olarak sabote etmiş bir parti var. Son yıllarda bu sefil geçmişlerini gizlemek için derme çarpma isimleri ideolojileri ile taban tabana zıt adayları milletimizin karşısına çıkarmaya başladılar.
    

     "Paslı demir yaldızlı boyayla boyanmakla altın olmaz"
     Ama paslı demir yaldızlı boya ile boyanmakla altın olmaz. Milletimiz bu cilanın altında neler olduğunu çok iyi biliyor. Şöyle azıcık bir kazıyınca CHP'nin gerçek yüzü, çirkef siyaset dili milli ve manevi değerlerimize olan kini hemen ortaya çıkar. Bunlar ezanımızı Türkçe okutanlar, unlar ezanımızı hazmedemeyenler bu zihniyet yıllarca milletimizi çağdaşlık diyerek modernlik diyerek halkçılık diyerek siyasetin de hizmetin de en ilkel biçimlerine mahkum etmeye çalıştı. Milletten yüz bulamadıklarında da darbecilerle, cuntacılarla içerideki ve dışarıdaki vesayet odakları ile kol kola girip resmi veya gizli iktidarlarını zorla devam ettirmek istediler. Her seferinde milletimizden silleyi yemelerine rağmen bu arayışlarından hiç vazgeçmediler. Lafa gelince demokratlığı kimseye bırakmazlar. Ama aslında faşizim bunların ruhlarına gençlerine işlemiştir.

     "Netanyahu, sen yanlış kapıya vurdun"
     Ne diyor bu Netanyahu denilen adam biliyor musunuz. Bizi Kıbras'ta işgalci olmakla suçlayan İsrail Başbakanının heralde dili sürçtü. Heralde kendilerinin Filistin'de işgalci olduklarını kadın çocuk öldürdüklerini söyleyecekti. Netanyahu sen yanlış kapıya vurdun. Erdoğan mazlumların sesidir, sen zalimlerin sesisin, sen devlet terörü estiriyorsun. İsrail'in kendi günahlarının, insanlık suçlarının, katliamların, yıkımların hesabını vermeden, kimseye ithamda bulunmaya hakkı yoktur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241