banner279

BİZ BU SENARYOYU ÇOK IYİ BİLİRİZ

BİZ BU SENARYOYU ÇOK IYİ BİLİRİZ

" Demiri demirle dövdüler biri sıcak biri soğuktu. İnsanı insanla kırdılar biri aç biri toktu." Pir Sultan Abdal

   Dostlar; Birileri yüksek sesle halkı sokaklara ıç savaşa davet eden senaryoyu vizyona koymak için çığırtkanlık yapmaya başladı bile. Terör konusunda da siyasi iç kavga konusunda geçmişimizde okadar çok senaryo var ki; Hareketlilik fragmanı bizlere ya biz bu filmi daha kaç kez izleyip yaşayacağız dedirtiyor. Seksen yedi milyonluk ülkemizde her milletten, her inançtan, her siyasi görüşten insan yaşamaktadır. Bunların hepsinin bakış acıları elbette farklıdır.  Önemli olan ortak paydada buluşmak. Bunu yaparken de güçlünün adaleti değil, adaletin güçlü olduğu bir anlayışla hareket etmek lazım.

   Ülkemizde bir yerel seçim yapıldı bu seçimler uzun süredir ülke gündeminden inmedi.  Son nokta İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararı.  Bu karara sevinenler kadar tepki gösterenler de var. Kim neye neden tepki gösteriyor. Kimler alınan yenilenme kararına neden adalet yerini buldu diyor. Tabiki yine aynı noktaya geldik. Konuya nerden ve hangi gözle bakıldığı çok önemli. Ak Parti kanadı seçimlerde hile yapıldı ve haksız bir mazbata taktimi yapıldı derken, CHP kanadında hükümet bizim haklı kazanımımızı hazmedemiyor YSK ya baskı yaparak bu kararı aldırdı şeklinde yorumlamaktadırlar. Buraya kadar her şey normal ama anormal olan her iki kanada sızan kan kaos savaş seviciler çözüm olarak sokak ve meydanları göstermeye başladılar bile. Bir kesime bu gezi olaylarına benzemez sizi doğrar geçeriz sloganları attırılırken diğer gruba sarı yelekleri hazırlayın bu kez daha organize olacağız dedirtilmekte .Tabi sanal ortam bu şer grupları için inanılmaz bir manevra alanı oluşturmakta. Hazır şablon sloganlar resimler bir anda milyonlara ulaşabiliyor. Kimse bu resim ve sloganın nerden çıktığını ne amaçla gündeme getirildiğini sorgulanıyor bile. Resimlerin büyük çoğunluğu montaj  maalesef.

   Dostlar; gelelim asıl mevzumuza. Daha önceki yazılarımda da  yazdığım gibi başka TÜRKIYE yok. Bu topraklar üzerinde seksen öncesi birbirine kırdırılan kardeşlerin niçin ve kimler için öldüğünü hiç sorguladık mı? Dönemin darbe komutanı bir TV programında dengeyi sağlamak için bir solcu asınca birde sağcı asıyorduk çok adil davrandık diye kendini ve yaptıklarını haklı gösteriyordu. Ya sen kimin evladını asıyorsun bu hakkı kim sana veriyor. Onları sokağa çağırıp eline silahı verip kendi babasını kardeşini öldürten sizler değil miydiniz? Şimdi siz vatan kurtaran vatan sever onlar vatan haini terörist oldular değil mi? Ateş düştüğü yeri yakar o genç fidanları dar ağacında sallandıranların maalesef kendi evlatları yakınları hep zevk ü sefada olmuşlardır. Bu gün yine aynı senaryolar vizyonda. Aman ha aman insanı insana, kardeşi kardeşe kırdırmaya çalışanlara fırsat vermeyelim. Halkın iradesinin sandığa yansıması noktasında hile hurda yapanlar bilsinlerki kul hakkı ağırdır. Bu na yeltenenler buna azmettirenler bunun üzerinden prim yapanların hepsini Allah a hesabını vereceklerdir.

    Bu noktada siyasi liderlere akil insanlara görev düşmektedir. Tansiyonu düşürücü söylemlerde bulunmalı. Yargı mensuplarının kararları beğenmeseler de tartışama konusu edilmemeli. Adalet hepimize lazım.  DEMOKRASIYE INANÇ HUKUKA VE ADALETE GÜVENLE SAGLANABILIR.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hikmet Koç
Hikmet Koç - 1 yıl Önce

Başımız sağolsun eski Türkiye öldü sokaklar artık eski Türkiye'nin değil yeni gelişmiş çağatlamış kendini asmış bir Türkiye'nin sokaklardadır. sokaklara dökülecek insan biraz yürekli olması lazım çünkü herkes biliyor vatan haininin sonu ölümdür sokaklar ancak vatan hainlerinin dir kendini bilen insan sokağa indiği zaman ya sevgilisiyle ya eşiyle ya çocuklarıyla Gezer sokakta çay içer sokakta bir şeyler yer sokakta güzel bir nefes alır aksi halde sokaklar vatan hainlerinin mekanıdır biliyorsunuz vatan hainlerinin sonu apaçık ölümdür buyurun irade sizin fikir sizin sokaklar sahipsiz değil isterse inin isterse inmeyin yürek lazım inmek için

Van’dan çıkan cengaver
Van’dan çıkan cengaver - 1 yıl Önce

Her zaman ki gibi yine nokta atışı yapmışsınız değerli hocam. Tarafsız, kışkırtma yapmadan o kadar güzel anlatmışsınız ki insanın saatlerce oturup sizi dinleyesi geliyor. Tepedekilerin koltuk sevdası yüzünden bu insanlar birbirine düşüyor. Kim hak ettiyse adil bir şekilde o kazsın. Başka TÜRKİYE yok çok haklısınız.

banner241

banner141

banner140

banner280