banner279

Gevaşla muhtarlarla, VASKİ'nin çalışmaları istişare edildi

Gevaş Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Muhtarlarla İstişare Toplantısında, Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) Genel Müdürlüğü çalışmaları ele alındı.

Gevaşla muhtarlarla, VASKİ'nin çalışmaları istişare edildi

Gevaş Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yapılan toplantıda VASKİ’nin Gevaş’a yaptığı yatırımlar görüşülürken, önümüzdeki çalışma sezonunda yapılacak hizmetler de detaylarıyla dile getirildi. 
Gevaş Kaymakamı Hamit Genç’in başkanlık ettiği toplantıda VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan da muhtarlarla bir araya geldi. 
Kaplan, muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada, her ilçede olduğu gibi Gevaş için de yeni projelerinin olduğunu ve bunu ileride açıklayacaklarını belirterek, “Her yerde olduğu gibi burada da adil su kullanımı ile ilgili sorunlarımız var. Kontrolsüz bir su tüketimi yapıyoruz. Kaynağın başında bulunanlar suyu daha tasarruflu kullanırlarsa şebekeye bağlı herkes sudan faydalanmış olur. Suyu tasarruflu kullanmak birçok şikâyetin önüne geçecektir. Muhtarlarımıza her türlü desteği bütçemizin el verdiği süreçte, imkânlarımızı zorlayarak veriyoruz” şeklinde konuştu.
VASKİ Genel Müdür Kaplan, amaçlarının kurumun su abonelik yapısını tamamlamak ve kurumsallaştırmak olduğunu dile getirerek, "Tüm muhtarlarımızdan ricamız bulundukları yerleşim yerlerinde abonelik çalışmalarımıza destek vermeleridir. Çünkü VASKİ’nin tek gelir kaynağı su tahsilatlarıdır. Büyük maliyetler harcayarak halkımıza suyu ulaştırıyoruz. Bunun karşılığı olarak su ücretlerinin zamanında ödenmesi büyük önem taşımaktadır” dedi. 
VASKİ tarafından yapılan açıklamada, toplantıda söz alan muhtarların da VASKİ'den memnuniyetini dile getirdikleri kaydedildi. Ayrıca bazı mahalleler için dile getirilen sorunların da kısa zaman içinde çözüleceği belirtildi.
Toplantıya Gevaş kamu kurum amirleri de katıldı./ Prestij Haber Merkezi

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140