banner279

Ziraat Odası, hibe desteği için uyardı; Son başvuru tarihi 30 Temmuz

Van Başkale Ziraat Odası, Hayvancılık işletmelerine yönelik inşaat ve makine alet ekipman alımı, ahır ve ağıl yapımı ve rehabilitasyonu yatırımlarına yapılacak yüzde 50’lik hibe desteği son müracaat tarihi konusunda üreticileri uyardı.

Ziraat Odası, hibe desteği için uyardı; Son başvuru tarihi 30 Temmuz

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından alınan karar gereğince, işletmesi en az 1 yıldır aktif olan, Tarım ve Orman Bakanlığı kayıt sistemlerine kayıtlı gerçek ve tüzel kişi yetiştiricilere; büyükbaş için en az 10 baş en çok 50 baş anaç kapasiteli, küçükbaş için ise en az 100 baş en çok 300 baş anaç kapasiteli yeni ahır-ağıl yapımı veya kapasite artırımı, rehabilitasyonu, hayvan barınağı amaçlı çadır alımı ile makine ekipman alımları için hibe desteği verilecek.
Karar, 2021/5/20210521-9 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştı.
Alınan karara göre, yeni ahır, ağıl yapımı veya kapasite artırımı, rehabilitasyonu için 50; hayvan barınağı amaçlı çadır alımı için 50; yem hazırlama makinesi, gübre sıyırıcısı sistemi, seyyar süt sağım makinesi, süt soğutma tankı, hayvan kaşıma ünitesi ve otomatik suluk için de yine 50 hibe desteği verilecek.
Başkale Ziraat Odası, üyesi çiftçilere son başvuru tarihi konusunda uyarıda bulundu. 
Oda tarafından yapılan açıklamada, son tarihin 30 temmuz olduğuna dikkat çekilerek başvuru yapacak çiftçilerin bu tarihi kaçırmamalarını istedi.
Haber: M. Selim KURT

Prestij Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140