banner279

Başkan Yüksel ve İBB Heyetinden sel mağdurlarına ziyaret

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, geçtiğimiz hafta Van'ın Başkale ilçesinde gerçekleşen sağanak yağışın ardından oluşan sel felaketinde etkilenen mahallelere, beraberindeki heyetle ziyaret gerçekleştirerek, afetten maddi zarar gören sakinlerle bir araya geldi.

Başkan Yüksel ve İBB Heyetinden sel mağdurlarına ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Gökhan Yüksel, “Bu zor günleri dayanışma içerisinde ve yaralarımızı hep birlikte sararak atlatacağız.” dedi.
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, CHP Van İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu ve İBB heyeti ile beraber, ev ve ahırları yıkılıp sular altında kalan, hayvanları telef olan Esenyamaç ve Gedikbaşı mahallesi sakinlerine ziyaret gerçekleştirerek, mağdur olan ailelere geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in gerçekleştirdiği ziyarete Cumhuriyet  Halk Partisi Van İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu, İBB Meclis Üyeleri Doğan Tekel, Tuğba Dönmez, İsmail Budak, İBB Sosyal  Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık, Belediye Başkan Danışmanları; Baki Aydöner, Bülent Akköse ve İSKİ Şube Müdürü Mehmet Kadri Feyat'tan oluşan İBB heyeti eşlik etti. 

 “YARALARIMIZI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ“

Ziyarette Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun selam ve geçmiş olsun dileklerini ileten Yüksel; "Ülkemiz son günlerde doğal felaketler karşısında ciddi sınavlar veriyor. Manavgat’ta başlayan ve ülkemizin birçok il, ilçe ve köyünde halen etkili olan orman yangınlarının üstüne, geçen hafta siz Vanlı kardeşlerimizin sel felaketi ile karşı karşıya kalması millet olarak hepimizi derinden yaraladı. Bugünleri dayanışma içerisinde, yaralarımızı hep birlikte sararak atlatacağız. Sizleri asla yalnız bırakmayacağız." şeklinde konuştu.

“KADER'İ KARTAL'DA MİSAFİR EDECEĞİZ“

Bu arada sele kapılarak akrabaları tarafından son anda kurtarılan ve çamura bulanmış görüntüleri sonrası gündeme gelen Kader Yurtseven’i ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Yüksel, Kader ve kardeşini İstanbul’a davet ederek Kartal’da misafir edeceklerini açıkladı.
Esenyamaç ve Gedikbaşı sakinleri, Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e ve beraberindeki İBB heyetine, gerçekleştirdikleri ziyaret dolayısıyla teşekkür etti.

İncelemeler sonrası düzenlenecek rapor, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teslim edilerek yapılan tespitler ışığında selden zarar gören vatandaşlara yardım için gerekli adımların atılacağı kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140