banner279

Bahçesaray'da içme suyu çalışması

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ), yıllardır içme suyu sıkıntısı yaşayan Bahçesaray İlçesi Ulubeyli Mahallesi’nde içme suyu hattı çalışması başlattığını duyurdu.

Bahçesaray'da içme suyu çalışması

VASKİ, yeni hizmet programı çerçevesinde birçok yerleşim birimine yeni su hattı çekme çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi. İçme suyu sıkıntısı yaşayan Bahçesaray’ın Ulubeyli Mahallesinin su sorunu için harekete geçen ekipler, bin 200 metrelik bir hat çalışması başlattı. Zorlu Bahçesaray coğrafyasında çalışmalarını sürdüren ekipler, zaman zaman engebeli arazilere sıkıntı yaşayınca mahalle halkı da gönüllü olarak çalışmalara destek verdi. Kepçe ve iş makinalarının giremediği bölgelerde mahalleliler ve VASKİ ekipleri birlikte geçti. Ekipler tarafından başlatılan çalışma ile yıllardır su sıkıntı yaşayan mahallelinin kısa süre içinde evlerinde içme suyuna kavuşacağı vurgulandı.

Yıllardır mahalle olarak su sıkıntısı yaşadıklarını belirten Mahalle Muhtarı Senal Karahan, “Sıkıntımızı yıllardır dile getirmemize rağmen bugüne kadar bir çözüm bulunamamıştı. Çok şükür devletimizin yardımlarıyla bu sıkıntımız artık çözülüyor. Mahalle olarak zorlu bir coğrafyadayız. Biz de bunun farkında olarak ekiplere elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Ekiplerin ve iş makinalarının çalışamadığı alanlarda birlikte el ele verip su hattını döşüyoruz. Çalışmalarından dolayı başta VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan olmak üzere bu hizmette emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2020, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140