banner279

Van’da 4 işbirlikçi gözaltına alındı

Van İl Jandarma Komutanlığınca, PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak, Terör Örgütüne Bilerek İsteyerek Yardım ve Yataklık Etmek suçundan, 4 kişi gözaltına alınırken, 1 şüpheli şahsı yakalama çalışmaları ise devam ediyor.

Van’da 4 işbirlikçi gözaltına alındı

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak, Terör Örgütüne Bilerek İsteyerek Yardım ve Yataklık Etmek suçundan, Van’da (5) işbirlikçi şahsa yönelik (1’i güvenlik korucusu, 1’i gönüllü güvenlik korucusu) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Açıklamada, “Van İl Jandarma Komutanlığınca, PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak, Terör Örgütüne Bilerek İsteyerek Yardım ve Yataklık Etmek suçundan, Van’da (5) işbirlikçi şahsa yönelik (1’i Güvenlik Korucusu, 1’i Gönüllü Güvenlik Korucusu) 02 Haziran 2021 tarihinde operasyon icra edilmiş olup, (4) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. (1) şüpheli şahsı yakalama çalışmaları devam etmektedir. Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlar, yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140