banner279

Van'da tombala operasyonu

Van'da tombala oynatıldığı tespit edilen iki iş yerine polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, tombala oynatan 17 kişiye adli işlem yapılırken, kumar oynadıkları belirlenen 93 kişiye 29 bin 760 TL idari para cezası ile bir iş yerine de 20 bin lira idari para cezası kesildi.

Van'da tombala operasyonu

Van Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada" Genel Asayişin ve kamu düzeninin devamının sağlanması, kumar/tombala tabir edilen oyunların kahvehane, kıraathane vb. ile dernek ve kooperatif adı altında faaliyet gösteren yerlerde oynatılmasının engellenmesi ve Ramazan ayının gelişi ile birlikte huzur ve güven içerisinde geçmesi amacıyla Ülkemiz genelinde 11 Mayıs 2019 günü 22.00/01.00 saatleri arasında "Kumar ve Tombala Uygulaması" gerçekleştirmiştir.

Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması için suç işleme amacındakilerin caydırılması, varsa suç delillerinin ele geçirilmesi için gerçekleştirilen uygulamaya, İlimizde (25) personel, (8) ekip ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanlığı Zabıta Daire Başkanlığı'nın (2), Vangölü Elektrik Dağıtım A,Ş.'nin (4) ekibi katılmıştır.

Uygulama neticesinde;

  *   2 Umuma Açık İstirahat ve Eğlence yeri denetlenmiş,

  *   2 Adet Tombala Makinası ele geçirilmiş,

  *   360,00 TL paraya el konulmuş,

  *    Tombala diye tabir edilen kumar oyununu oynatan 17 kişiye adli işlem yapılmış,

  *   Kumar oyununu oynayan 93 Kişiye Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddesine göre 29.760,00 TL idari para cezası uygulanmış,

  *   2 Umuma Açık İstirahat ve Eğlence yeri Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevlileri tarafından mühürlenmiş,

  *   1 Umuma Açık İstirahat ve Eğlence yerine Vangölü Elektrik Dağıtım A,Ş.'nin görevlileri tarafından 20.000,00 TL idari para cezası uygulanmıştır.

Mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla bu zamana kadar yapmış olduğumuz denetimler aynı kararlılıkla bundan böyle de devam edecektir." denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241