banner279

Van'da eş zamanlı operasyon

Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafında Van’da eş zamanlı bir operasyon başlatıldı.

Van'da eş zamanlı operasyon

6 şüpheli gözaltına alındı

Açıklamada," Van Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde“5607 SKM”suçundan yürütülmekte olan soruşturma dosyası kapsamında; Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Görevlilerimizce;08 Ağustos 2019 – 08 Ocak 2020 tarihleri arasında(8)ayrı yakalamada toplam 59.427 paket üzerinde TAPDK bandrolü bulunmayan kaçak sigara ele geçirilmişti."

Van Emniyet Müdürlüğü tarafında yapılan açıklamada,

“ (8) ayrı yakalama olaylarına iştirak ettikleri tespit edilen  (6)şüphelinin yakalanmasına yönelik olarak; Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Görevlilerimizce; 04 Mart 2020 günü(6) şüpheliye yönelik yapılan eşzamanlı operasyonda;(3)şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.(2)şüpheli Ceza İnfaz Kurumlarında tutuklu olup,(1)şüphelinin ise yakalama çalışmaları devam etmektedir.

Gözaltına alınan şüphelilerin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edileceklerdir.

İlimiz merkezinde ve İlçelerimizde halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, haksız kazanç sağlayan suç organizasyonlarına karşı yürütülen mücadelemiz aralıksız ve kararlı bir şekilde devam etmektedir. “denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140

banner306