banner279

Van Bahçesaray yolundaki çığ faciasından 8 kişi sağ kurtuldu

Van Bahçesaray Karayoluna düşen çığın altında kalan yolcu minibüsü ve iş makinesi için yapılan arama kurtarma çalışmalarından 8 kişi sağ kurtarıldı. 4 kişinin de cansız bedenine ulaşıldı. 2 kişinin daha olduğu değerlendirilen çığ bölgesinde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor

Van Bahçesaray yolundaki çığ faciasından 8 kişi sağ kurtuldu

Van Bahçesaray Karayolunda, bir yolcu minibüsü ve bir iş makinası düşen çığ altında kaldı. AFAD koordinesinde UMKE ve 112 ekiplerinin yanı sıra güvenlik korucularının da katıldığı kurtarma çalışmalarına devam ediliyor. Kurtarma çalışmaları ile şu ana kadar 1’i iş makinası operatörü 7’si de minibüs yolcularından olmak üzere 8 kişi sağ olarak kurtarıldı.

1 erkek 3’ü kadın olmak üzere 4 kişinin de cansız bedenine ulaşıldı. Minibüsün içindekilere ulaşıldığı değerlendiriliyor. Minibüsün lastiklerine zincir takmak üzere durduğu ve 3 kişinin zincir taktığı sırada çığ düştüğü bilgisi üzerine minibüs dışındaki alanda da arama kurtarma çalışmaları yapılıyor. 2 kişinin daha olduğu değerlendirilen çığ bölgesinde kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140