banner279

Erciş’te rüşvet operasyonu: Çok sayıda kişi gözaltına alındı

Van’ın Erciş ilçesinde kamu kurumlarına usulsüzlük yapılarak rüşvet karşılığında personel yerleştiren çeteye yönelik düzenlenen operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.

Erciş’te rüşvet operasyonu: Çok sayıda kişi gözaltına alındı

Van’ın Erciş ilçesinde “koruculuk” ve “bekçilik” vaadiyle çok sayıda kişiyi dolandırarak para toplayan çeteye operasyon yapıldı. Sabah saatlerinde yapılan operasyon kapsamında korucu ve bekçilerin de aralarında olduğu 6 kişi gözaltına alındı. Edinen bilgilere göre, Erciş kayyımından parke taşı ihaleleri de alan Latifiye Mahallesi Muhtarı V. D.’nin kurduğu organize çete ile onlarca kişiyi dolandırdığı ortaya çıktı. Mağdurların şikâyetleri üzerine savcılık talimatıyla sabah saatlerinde birçok adrese baskın yapıldı.

Soruşturma dosyası kapsamında 120 kişinin ismi geçerken 6 kişinin gözaltına alındığı 114 kişinin ise “Müşteki” sıfatıyla rüşvet vererek mağdur edildiği gerekçesiyle ifadesine başvurulacağı öğrenildi. V. D.’nin ilçede işsiz olan birçok kişiden “bekçi” ya da “korucu” yapılmaları karşılığında 6 bin ile 38 bin TL arası para topladığı gelen bilgiler arasında. Konuya ilişkin soruşturma devam ediyor.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021, 22:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferit
Ferit - 1 hafta Önce

Yazıklar olsun insan yargılanır ama erkek gibi bu yüz kızartıcı suçtan asla bundan önceki alınan rüşvetin haddi hesabı yok bunlarda en kısa zamanda yargılanmalı haksız kazanç elde edenlerin Allah belasını versin vesselam

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241