banner279

Bu kadarına da pes! Valilikten 'hayati' uyarı

Van Valiliği, yaptığı açıklama da, bazı vatandaşların hastaneye gitmek üzere 112'yi aradıkları ancak bayram ziyaretlerine gittiklerini bildirdi. Valilik, asılsız aramalardan dolayı, 112 hattının kilitlendiğini açıklayarak, vatandaşlara duyarlılık çağrısı yaptı.

Bu kadarına da pes! Valilikten 'hayati' uyarı

Van Valiliğinden yapılan açıklamada; "Koronavirüs (Covid-19) pandemisiyle mücadele kapsamında Ramazan Bayramı dolayısıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında bazı vatandaşlarımızın 112 Acil Komuta Merkezini arayarak hastaneye gitmek için izin istedikleri, ancak hastane yerine akrabalarına bayram ziyareti gerçekleştirdikleri belirlenmiştir.

Bu amaçla yoğun bir şekilde arayıp asılsız ihbarda bulunan vatandaşlarımızdan dolayı 112 Acil Komuta Merkezi ihbar hattımız kilitlenmiş durumdadır.

Bundan dolayı merkezimize ulaşmak zorunda olan acil tıbbi desteğe ihtiyacı bulunan vatandaşlarımız, 112 Acil Komuta Merkezine ulaşamadığı için ambulans sevki yapılamamakta ve hastalarımız hastaneye sevk edilemediği için mağdur olmaktadır.

Bu hayati önem arz eden konuda asılsız ihbarlarda bulunan ve bu sistemi kötüye kullanan vatandaşlarımızı uyarıyor, daha duyarlı davranıp, başkalarının sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkını gasp etmemelerinin insani bir tutum olduğunu belirtiriz. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müjdat Çelik
Müjdat Çelik - 13 ay Önce

Yanlış hata ahlaki değil

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner306

banner241