banner279

3 Gol 3 Puan...

3 Gol 3 Puan...

8 haftalık lig maratonu ardından bir kupa maçı...

Kötü futbol, kötü sonuç. Adeta herkesi bezdiren vurdumduymaz oyuncular...

Kazanmayın ama iyi oynayın canımızı yiyin. Haftalar sonra zayıf ama diri rakip karşısında iyi oyun iyi galibiyet.

8 haftadır gerek yazılarımız da gerekse yaptığımız yayınlarda hep kötü oyundan dem vurduk. Vanspor bu değil olamaz olmaması gerek dedik. Sonunda takım adına iyi sözler sarf edebiliyoruz. Özellikle Sefa en çok hayal kırıklığı yaşadığım oyuncuydu. Geçen senelerde defanstan ileriye kadar iyi oyun sergileyen Sefa 8 haftadır adeta oynamak istemiyorum der gibi oyun sergilemekteydi. Ama Mamak maçında özlediğimiz Sefa sahadaydı. Hem defansa hem de forvet alanına verdiği desteği güzel bir golle de tamamladı. Utku haftalar sonra gol ile buluştu. Hele ki bu maçın ayrı bir özelliği ilk yarıda hiç gol atamazken bu hafta ilk 14 dakika içerisinde 2 gol bulmamız oldu. Bazen siz rakibe alan bırakmaksızın top oynatmazsınız, bazen de rakip gününde olmaz iyi oyun oynamaz. Mamak maça iyi hazırlanıp gelmiş olacak ki bulduğu pozisyonlar bunun en net göstergesi oldu. Fakat Vanspor adeta 8 haftadır oynanan kötü oyunu sonunda fark etmiş, futbolcular giydiği formanın ağırlığını hissetmiş ve sahaya öyle çıkmışlardı.

Hatalar olmadı mı elbette oldu. Ama işte iyi oyun ve sonuç bunları bazen görmezden gelmenizi sağlayabiliyor.

Ayrıca bu hafta grubumuzda inanılmaz sonuçlar vardı. Ligin flaş ekibi Turgutlu Etimesgut a kaybederken , Sakarya evinde Bodrum' dan 6 gol yedi. Tarsus Elazığ' a kaybederken Serik haftayı beraberlik ile tamamladı. Aslında aldığımız bu galibiyet resmen hanemize 6 puan olarak yazıldı. Futbolun güzelliği de burada başlıyor.

Umarım takım böyle oynamaya ve galibiyet almaya aşılarak hakkettiği yere gelir. İstek, azim ve inanarak devam ederlerse olacağıda kesindir.

Hafta sonunda Pendik deplasmanında alınacak bir 3 puan bizi daha iyi yerlere taşıyacaktır. Asıl analizler bu maçtan sonra daha da netleşecektir. Bu hafta zayıf rakip karşısında iyi oyun ile alınmış 3 puanın sadece bir hafta ile sınırlı olmadığı ve devamının geleceğini görmemiz açısından Pendik maçı daha bir önem kazandı. Her ne kadar Serhat hoca elimizdeki oyuncular ile devam etmek zorundayız dese de bireysel anlamda iyi ama takım olamamış olmamızın acısını çektik. Bu hafta bizim galibiyet haftamız olsun. 1-0 olsun bizim olsun.

Artık zaman küllerinden doğma zamanıdır.

Kalın sağlıcakla...

YORUM EKLE

banner141

banner241

banner140